OEM toner Lexmark™ CX310N, CX510DE, CX410DE, CX310DN, CX510DHE, CX410DTE, CX410E, CX510DTHE.
New
Essential to Lexmark™ print system performance, Unison™ toners unique formulation consistently delivers outstanding image quality. Ensures long-life print system reliability and promotes superior sustainability. Innovative shake-free print system. Device
| $140.03 |
Page Yield: 2000Cost Per Page: $ 0.0700
You may be also interested
Essential to Lexmark™ print system performance, Unison™ toners unique formulation consistently delivers outstanding image quality. Ensures long-life print system reliability and promotes superior sustainability. Innovative shake-free print system.
Product Specifications
| Assembly Required | N |
| Color(s) | Cyan |
| Coverage Percent | 5% |
| Device Types | Multifunction Laser Printer |
| Dimension Height | 2.8 in |
| Dimension Length | 5.6 in |
| Dimension Weigth | 0.48 lbs. |
| Dimension Width | 4 in |
| For Models | Lexmark™ CX310N CX510DE CX410DE CX310DN CX510DHE CX410DTE CX410E CX510DTHE |
| Global Product Type | Print and Imaging Supplies-Toner/Toner Cartridges |
| Green Information | |
| Green Product | N |
| MSDS_Indicator | N |
| OEM/Compatible | OEM |
| Package Includes | |
| Page-Yield | 2000 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Quantity | 1 each |
| Recycled | N |
| Remanufactured | No |
| Special Features | Return Program |
| Supply Type | Toner |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Video | |
| Weight | 0.48 lbs. |
| Warranty | Manufacturers limited one-year warranty. |
Material Safety Data Sheet
A Material Safety Data Sheet (MSDS) is a document that contains information on the potential hazards (health, fire, reactivity and environmental) and how to work safely with the chemical product.
Sorry this product does not have any reviews at this time.
Recently Viewed Products
Time to Rendor : 0.265625
Powered by Power-eCommerce.com

