OEM toner for BrotherŽ HL310CW, HL3170CW, MFC9130CW, MFC9330CDW, MFC9340CW.
New
All genuine BrotherŽ printer supplies are designed as part of an entire printing system and our supplies are designed with BrotherŽ products in mind, to provide superior degree of quality. Genuine BrotherŽ toner is delicately balanced to provide even flow
| $117.09 |
Page Yield: 2200Cost Per Page: $ 0.0532
You may be also interested
All genuine BrotherŽ printer supplies are designed as part of an entire printing system and our supplies are designed with BrotherŽ products in mind, to provide superior degree of quality. Genuine BrotherŽ toner is delicately balanced to provide even flow and toner distribution.
Product Specifications
| Assembly Required | N |
| Color(s) | Magenta |
| Device Types | Laser Printer |
| Dimension Height | 6.1 in |
| Dimension Length | 4.1 in |
| Dimension Weigth | 1.4 lbs. |
| Dimension Width | 15.3 in |
| For Models | BrotherŽ HL-310CW 3170CW MFC-9130CW 9330CDW 9340CW |
| Global Product Type | Print and Imaging Supplies-Toner/Toner Cartridges |
| Green Information | |
| Green Product | N |
| Market Indicator (Cartridge Number) | TN-225M |
| MSDS_Indicator | N |
| OEM/Compatible | OEM |
| Package Includes | |
| Page-Yield | 2200 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Quantity | 1 each |
| Recycled | N |
| Remanufactured | N/A |
| Supply Type | Toner |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Video | |
| Weight | 1.4 lbs. |
| Yield Type | High-Yield |
| Warranty |
Material Safety Data Sheet
A Material Safety Data Sheet (MSDS) is a document that contains information on the potential hazards (health, fire, reactivity and environmental) and how to work safely with the chemical product.
Sorry this product does not have any reviews at this time.
Recently Viewed Products
Time to Rendor : 0.265625
Powered by Power-eCommerce.com

